wtorek, 1 października 2013

Bp Athanasius Schneider odprawi Mszę św. pontyfikalną w Poznaniu

W środę, 16 października 2013, o godzinie 19:15 w kościele św. Antoniego Padewskiego przy ulicy Franciszkańskiej 2 w Poznaniu (Wzgórze Przemysła; Sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej, Pani Poznania) odprawiona zostanie Msza święta pontyfikalna w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Celebransem będzie Jego Ekscelencja Biskup Athanasius Schneider, biskup pomocniczy diecezji Astana w Kazachstanie.


Po Mszy Świętej organizatorzy zapraszają na spotkanie z Księdzem Biskupem Athanasiusem Schneiderem, które rozpocznie się ok. godziny 21.00. Ze względu na spodziewaną, wciąż rosnącą liczbę uczestników spotkania z Biskupem Schneiderem, odbędzie się ono w Sali Czerwonej (znanej również jako Sala Malinowa) Pałacu Działyńskich, Stary Rynek 78 w Poznaniu, zaledwie 130 metrów od kościoła, w którym sprawowana będzie Msza św.

Chcących bliżej poznać sylwetkę tego hierarchy, zachęcamy do przeczytania wywiadu, którego Ksiądz Biskup udzielił niedawno dla czasopisma Polonia Christiana

Będzie do druga Msza pontyfikalna w KRR sprawowana u poznańskich franciszkanów. Poprzednią celebrował J.E. ks. bp Grzegorz Balcerek, biskup pomocniczy Archidiecezji Poznańskiej, w niedzielę, 14 czerwca 2009 roku. 

Źródło: Facebook