piątek, 20 września 2013

"Liturgia rzymska" ks. Nojszewskiego znowu w sieci

Dzięki jednemu z katolickich blogerów, w internecie ponownie udostępnione zostało dzieło ks. Antoniego Nojszewskiego Liturgia rzymska. Można je pobrać w postaci skompresowanego archiwum zawierającego skany poszczególnych stronic klikając na ten link

Pierwotnie książka była umieszczona w sieci w postaci strony internetowej w listopadzie 2009 roku. Pisaliśmy wtedy na jej temat:
Stanowi ona niezwykle bogate źródło wiedzy o liturgii Kościoła. O dziele tym tak wypowiadał się biskup Niedziałkowski: "Styl jest piękny, zupełnie odpowiedni do wzniosłej treści, którą traktuje. Cechują go głównie prostota i słodycz, chociaż się spotyka ustępy prawdziwie wspaniałe. Autor szczęśliwy ma dar opanowywania uwagi. Czytając jego książkę, doznaje się dziwnego zaciekawienia, które - w miarę czytania - coraz bardziej wzrasta i nie opuszcza czytelnika aż do końca. [...]. Radzę też duchownym i świeckim katolikom by korzystali z pracy ks. Nojszewskiego, w której on zebrał słodycz z najlepszych liturgicznych pisarzy dawnych i współczesnych".