środa, 18 września 2013

Aktualności - wrzesień 2013

W sobotę, 21 września, o godz. 18.00 w kościele parafialnym Wzniebowzięcia NMP w Przecławiu koło Mielca zostanie odprawiona Msza święta trydencka. Celebrować ją będzie ks. Mateusz Świstak, wikariusz miejscowej parafii.

Prezbiterium kościoła w Przecławiu
****

Od 17 września w każdy wtorek i czwartek o godz. 6.15 w dolnym kościele w Józefowie sprawowana będzie Msza św. w NFRR. We wtorki celebrował będzie ks. parałat Mirosław Mikulski, we czwartki ks. Tomasz Połomski.

Msze niedzielne, o godz. 11.15, odprawiał będzie ks. Połomski, z wyjątkiem jednej niedzieli w miesiącu, gdy celebransem będzie ks. Mikulski.

Źródło: Msza tradycyjna w Józefowie

****

WCZEŚNIEJSZE INFORMACJE

Kliknij aby powiększyć
W sobotę, 14 września 2013 r., o godz. 15.00, odbędzie się w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Jeleniej Górze Msza Św. w nadzwyczajnie formie rytu rzymskiego, którą poprzedzi ceremonia zawarcia sakramentu małżeństwa.

Eucharystia będzie sprawowana w formie uroczystej, czyli z asystą diakona i subdiakona. Celebrować ją będzie ks. prałat Stanisław Pawlaczek, asystować: ks. dr. Zbigniew Chromy oraz ks. Julian Nastałek.

Kościół w Jeleniej Górze (dawny garnizonowy Wojska Polskiego, przy ul. 1 Maja 45) ma status Sanktuarium Krzyża Św. Diecezji Legnickiej.
   
*****

W poniedziałek, 2 września 2013 roku o godz. 19.00 w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze odbędzie się kolejna Msza trydencka. Celebrować ją będzie ks. Dawid Pietras, w kapliczce na Winnicy (w parku koło kościoła parafialnego).