wtorek, 29 stycznia 2013

Śp. ks. Pierre Gaudray

Z żalem zawiadamiamy, iż w dniu 28 stycznia A.D.2012, przeżywszy 91 lat, zakończył swa ziemską pielgrzymkę ks. Pierre Gaudray, nieoceniony spowiednik i kierownik duchowy licznej rzeszy seminarzystów, od 20 lat związany z Bractwem Świętego Piotra.

Ksiądz Gaudray od wielu lat w pokorze i cichości serca walczył z ciężką chorobą, dając świadectwo męstwa w zmaganiu się z cierpieniem i ukazując jego sens. Ostatnie chwile swojej ziemskiej wędrówki spędził wśród międzynarodowej wspólnoty seminaryjnej w Wigratzbad, otoczony troską księży i kleryków, dla których przez lata był wsparciem, zawsze gotowy aby służyć radą, doświadczeniem duszpasterskim, słowem otuchy i pocieszenia.


Roli spowiednika i kierownika duchowego w seminarium Bractwa, Księdz Gaudray poświęcał się bez reszty, zawsze znajdując czas zarówno dla swoich stałych podopiecznych, jak i dla każdego, kto bez względu na porę zwrócił się do Niego z prośbą o pomoc, rozmowę, czy modlitwę. Dla wielu seminarzystów niezapomniane pozostaną chwile spędzone z Nim podczas wielogodzinnych spacerów górskich, które z jednej strony były dla Księdza Gaudray momentem wytchnienia i odpoczynku, z drugiej zaś, kolejną okazją do prowadzenia długich rozmów z klerykami.

Módlmy się za duszę ś.p. Ksiedza Gaudray, aby Miłosierny Bóg raczył przyjąć ofiarę życia tego kapłana. Niech aniołowie zawiodą Go do raju, a tam niech powitają go męczennicy i wprowadzą Go do krainy życia wiecznego.

Requiescat in pace.