piątek, 28 grudnia 2012

Rekolekcje o tajemnicy przebóstwienia człowieka

Centrum Kultury i Tradycji Wiedeń 1683, w ramach swej działalności formacyjnej, zaprasza na rekolekcje dla tych, którzy chcą żyć ewangelicznym radykalizmem we współczesnym świecie.

Poprzez milczenie, ascezę, rozmyślanie i udział w Ofierze Mszy św. uczestnicy rekolekcji będą  rozważać tajemnicę: W jaki sposób Chrystus nas spotyka? Osoba ludzka - osoba chrześcijanina: tajemnica naszego przebóstwienia.

Rekolekcje odbędą się w dniach 7-10 lutego 2013 roku w Sulejówku koło Warszawy w Domu Rekolekcyjnym księży Marianów

Rekolekcje poprowadzi o. Grégoire Plus ze Wspólnoty św. Jana. ceniony duszpasterz i rekolekcjonista. W 1994 roku wstąpił do Wspólnoty św. Jana. Posługiwał kolejno na Litwie, w USA, na Filipinach. Wykładał teologię i filozofię w uniwersytetach i seminariach duchownych, a także na zaproszenie licznych kongregacji zakonnych. Blisko związany z siostrami Misjonarkami Miłości, nad którymi sprawował opiekę duszpasterską i formacyjną w Indiach, Malezji, Singapurze i Papui Nowej Gwinei. Od dwóch lat mieszka we Francji, aktualnie w Awinionie. Jest autorem książki filozoficznej pt. Czy żyjesz w rzeczywistości? Nasze ludzkie doświadczenie, ścieżka do mądrości – publikacji wykorzystywanej w formacji zarówno seminarzystów, jak i katolików świeckich.

Informację o koszcie uczestnictwa w rekolekcjach i możliwości zapisu na stronie organizatorów

CKiT organizuje także rekolekcje rodzinne Mężczyzną i niewiastą stworzył ich, o których informowaliśmy już w naszym portalu.