sobota, 10 listopada 2012

Kadra seminarium IDP w Courtalain

Na stronie internetowej Seminarium św. Wincentego a Paulo, które kształci kapłanów dla Instytutu Dobrego Pasterza, można zapoznać się z sylwetkami pracujących tam wykładowców.

Rektorem Seminarium jest ks. Roch Perrel. Urodzony w 1970r. w Mayenne, wstąpił w 1992r. do Seminarium we Flavigny. W 1999r. otrzymał święcenia kapłańskie w Ecône, po czym został skierowany do szkoły Saint Michel. Następnie, przez 2 lata, prowadził apostolat z ks. Aulagnier w Gavrus, niedaleko Caen. Od 2002 do 2006r. jest wikariuszem w przeoracie FSSPX w Marsylii, gdzie jest odpowiedzialny za posługę w Kaplicy Pokutujących w Awinionie.

27 września 2006r. wstępuje do Instytutu Dobrego Pasterza oraz zostaje nominowany dyrektorem szkoły Saint Projet i wikariuszem parafi Saint-Eloi w Bordeaux. Po niemal rocznym pobycie w Ameryce Południowej wraca do Francji jako profesor w Seminarium, którego to został następnie nominowany rektorem, w czerwcu 2009r.

Funkcję wicerektora pełni Polak - ks. Leszek Królikowski, urodzony w Gdańsku w 1973r. Po skończeniu trzech lat prawa, wstąpił w 1995r. do seminarium w Zaitzkofen. Po święceniach kapłańskich w 2001r. posługuje w Polsce przez jeden rok. Następnie został wysłany do Pikardii, we Francji, gdzie był cztery lata. W tym czasie obronił licencjat z filozofii na Sorbonie.

Przed wstąpieniem w 2006r. do Instytutu Dobrego Pasterza, obronił licencjat kanoniczny z filozofii na Papieskim Uniwersytecie Świętego Tomasza z Akwinu w Rzymie - Angelicum. W 2007r. został wysłany do Seminarium w Courtalain. W czerwcu 2009r. został nominowany jego wicerektorem. Obecnie przygotowuje w Rzymie doktorat z filozofii moralnej, pod kierunkiem o. Waltera Senner O.P. na temat: Final causality and its influence on ethical systems of Thomas Aquinas and William Ockham.

Biogramy pozostałych wykładowców można znaleźć na oficjalnej stronie seminaryjnej.