piątek, 12 października 2012

Inauguracja Akademii „Tradycja i Przyszłość”

W Roku Wiary Duszpasterstwo Tradycji Łacińskiej w Archidiecezji Warszawskiej oraz Centrum Kultury i Tradycji Wiedeń 1683 zapraszają na inaugurację Akademii „Tradycja i Przyszłość”.

Inauguracja Akademii odbędzie się w sobotę 13 października 2012. W tym dniu o godz. 11.30 w kościele św. Klemensa w Warszawie, ul. Karolkowa 49, sprawowana będzie Msza święta a po niej w Oratorium przy kościele wykład prof. dr hab. Mieczysława Ryby „O sięganiu do źródeł i płynięciu pod prąd. Apologia katolickiej kultury we współczesnym świecie”.

Akademia „Tradycja i Przyszłość” to dwusemestralny cykl sobotnich wykładów min. podstaw filozofii klasycznej, teologii, liturgii, nauki o cywilizacji i kulturze. Zajęcia Akademii poprzedzone będą Msza świętą w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. W Roku Wiary uczestnicząc w zajęciach Akademii pragniemy wzmacniać naszą wiarę aby mocno w niej zakorzenieni i formowani przez tradycję liturgiczną, duchową i intelektualną odważnie zmierzać się z wyzwaniami, jakie niesie nam współczesny świat.
Sam ludzki rozum nosi w istocie wrodzoną potrzebę tego, „co wartościowe, nieprzemijalne”. Wymóg ten stanowi nieustannie zachętę, trwale wpisaną w serce człowieka, aby wyruszyć w drogę i znaleźć Tego, którego byśmy nie poszukiwali, gdyby nie wyszedł już nam na spotkanie. Wiara zaprasza nas właśnie na to spotkanie i w pełni otwiera. Motu Proprio Benedykta XVI „Porta Fidei” 2011.
Informacje o Akademii, terminach spotkań oraz zapisach trwających do 13 X 2012 można znaleźć: http://www.wieden1683.pl/ e-mail: sekretariat@wieden1683.pl tel: 22 258 47 22 tel. kom: 601 313 375 oraz http://mszatrydencka.waw.pl/.