czwartek, 3 maja 2012

Relacja z prymicji w Szczecinie

30 kwietnia 2012 roku w kościele pw. św. Józefa na Pomorzanach w Szczecinie miała miejsce Msza święta z błogosławieństwem prymicyjnym, sprawowana w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

Była to pierwsza Msza z wyższą asystą w Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej od ponad 40 lat. Celebransem był ks. Sergiusz Orzeszko z Instytutu Dobrego Pasterza, funkcję diakona pełnił ks. Tomasz Pirszel MIC, a subdiakona ks. kapelan Robert Kos.


Na Mszy świętej obecni byli księża posługujący w parafii: ks. prał. dr Ireneusz Sokalski (proboszcz), ks. mgr lic. Kamil Spolankiewicz (wikariusz) i ks. mgr Paweł Korupka (wikariusz, archidiecezjalny konsultant ds. liturgii Mszy św. sprawowanej w rycie trydenckim).


Po Mszy Św. ks. Sergiusz udzielił zgromadzonym księżom, asyście, ministrantom i wiernym błogosławieństwa prymicyjnego. Po błogosławieństwie uczestnicy liturgii spotkali się na plebanii, gdzie każdy, przy słodkim poczęstunku prymicyjnym, mógł porozmawiać z ks. Sergiuszem.
 
 
Uroczystość uwieczniła ekipa diecezjalnego programu telewizyjnego „Arka”, który emitowany jest co tydzień w TVP Szczecin.

Tekst i zdjęcia: ks. Paweł Korupka