wtorek, 10 kwietnia 2012

Białystok - Msze święte w Oktawie Wielkanocy

W czasie Oktawy Wielkanocnej w Białymstoku zostaną odprawione dwie Msze w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. W Białą Sobotę, 14 kwietnia, o godzinie 9:00, Mszę Świętą w kościele p.w. Zmartwychwstania Pańskiego odprawi ksiądz Tomasz Grądzki.

W Niedzielę Przewodnią (Białą), 15 kwietnia, o godzinie 13:30 ksiądz Marian Strankowski odprawi Mszę Świętą w starym kościele farnym. W tym miesiącu mijają dwa lata od czasu, kiedy staraniem grupy wiernych pojawiła się w Białymstoku Msza Święta odprawiana w starym rycie. Aby w związku z tym nadać jej jeszcze bardziej uroczysty charakter, Schola Gregoriana Sancti Casimiri, wraz z przyjaciółmi, zaśpiewa mszę Missa Brevis Giovanniego Perluigiego Palestriny.

Białostockie środowisko tradycyjne prowadzi stronę internetową http://www.tradycjakatolicka.pl/ oraz facebook'owy profil http://www.facebook.com/tradycjawbialymstoku. Ponadto wiele materiałów filmowych z Mszy sprawowanych w województwie podlaskim można znaleźć w kanale na serwisie YouTube. Są tam m.in. nagrania  z Mszy prymicyjnej ks. Sergiusza Orzeszko IDP, którą sprawował w Łomży. Zdjęcia z tego wydarzenia można znaleźć także na stronie parafii Bożego Ciała, w której prymicje miały miejsce.