czwartek, 8 marca 2012

Ars Serviendi 2012

Zainteresowanie nadzwyczajną formą rytu rzymskiego wzrasta z roku na rok, dlatego już po raz czwarty Bractwo Kapłańskie św. Piotra, Fundacja Constitues Eos oraz Grupy Apostolskie – Ruch Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej zapraszają na wakacyjne rekolekcje i warsztaty Ars Serviendi, które odbędą się w dniach 20 – 27 lipca 2012 r. w Bukowinie Tatrzańskiej.


Jak co roku, wszyscy zainteresowani będą mogli się nauczyć służenia do poszczególnych rodzajów Mszy św., a także do Nieszporów i nabożeństw. Dla kleryków i księży będą prowadzone zajęcia na temat posługi subdiakona i diakona, a także kurs celebrowania w tej formie rytu rzymskiego. W programie będzie również miejsce na naukę chorału gregoriańskiego na poziomie podstawowym i zaawansowanym, które będą prowadzone przez Benedyktynów z Tyńca. Dla żeńskiej części uczestników przewidziane są dodatkowe zajęcia z emisji głosu i śpiewu.

Szczegółowe informacje a także formularz umożliwiający zapisanie się na rekolekcje można zaleźć na oficjalnej stronie internetowej Ars Serviendi