wtorek, 7 lutego 2012

Nagranie Mszy pontyfikalnej z USA

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w święto Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny (Ofiarowania Pańskiego), 2 lutego 2012 roku, w kościele Objawienia Pańskiego w Miami uroczystą Mszę pontyfikalną wraz z obrzędami poświęcenia świec i procesji odprawił miejscowy ordynariusz - JE abp Thomas Gerard Wenski.

Transmisja live z tego wydarzenia odbyła się za za pośrednictwem strony internetowej www.LiveMass.net. Prezentujemy umieszczony w serwisie YouTube pełen zapis wideo trwającej prawie trzy godziny liturgii:


Arcybiskupowi asystowali liczni kapłani diecezjalni a także księża z Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra. Przebieg ceremonii komentuje ks. Calvin Goodwin FSSP.


Jako ciekawostkę warto dodać, że abp Wenski ma polskie korzenie, do których wyraźnie odwołuje się w swoim herbie biskupim. W oficjalnym biogramie na stronie archidiecezji wspomniano także o letnich kursach na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, w których brał udział.

Za zwrócenie uwagi na polskie akcenty w biografii arcybiskupa metropolity Miami dziękujemy naszemu czytelnikowi, panu Tomaszowi.