sobota, 29 października 2011

Coniedzielne Msze w Bielsku - Białej (uzupełnienie)

Z Forum Krzyż:

W dniu 26 X A.D. 2011 J.E. Ks. Bp Ordynariusz Tadeusz Rakoczy zezwolił na odprawianie Mszy Świętej w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w każdą niedzielę i święta. Udzielił również pasterskiego błogosławieństwa. Tridentina zostaje przeniesiona z parafii św. Maksymiliana w B-B Aleksandrowicach do kościoła Narodzenia NMP przy ul. Ks. Brzóski 3 w Bielsku-Białej Lipnik. MSZY W ALEKSANDROWICACH JUŻ NIE BĘDZIE!!!

Najbliższa Msza Święta zostanie odprawiona w Dzień Zaduszny (2 XI) o godz. 19:00 w kościele Narodzenia NMP.

Następna Liturgia będzie sprawowana w niedzielę 6 XI o godz. 15:15 w tymże kościele. Zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia, która zostanie odmówiona o godz. 15:00. Przed Mszą będzie okazja do spowiedzi.

Uzupełnienie redakcji:

1. Nasza mapa Summorum Pontificum w Polsce zawiera już lokalizację kościoła w B-B Lipniku.

2. Z dniem 1 listopada ks. dr Grzegorz Klaja został mianowany moderatorem i opiekunem grup związanych z łacińską tradycją Kościoła istniejących w Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

3. Kolejną dobrą wiadomością jest, fakt, że Ks. Grzegorz zgodził się włączyć w redagowanie serwisu Nowy Ruch Liturgiczny. Przypominamy, że ks. Grzegorz jest autorem książki Sakralność świątyni chrześcijańskiej, której fragmenty niegdyś publikowaliśmy.