czwartek, 18 sierpnia 2011

Od redakcji (I)

Drodzy Czytelnicy!

Na samym początku pragniemy podziękować za Wasze modlitwy i wsparcie, których doświadczamy niemal od początku istnienia naszego portalu, który działa przede wszystkim dla Was. Dziękujemy.

Zapewne zauważyliście, że od pewnego czasu Nowy Ruch Liturgiczny wzbogaca się w coraz to nowe treści i materiały. Czas wakacji to okres wytężonej pracy nad rozwojem portalu: uporządkowaliśmy w znacznym stopniu przeładowany i nieczytelny pasek boczny, co zaowocowało stworzeniem całkowicie nowych działów widocznych pod nagłówkiem i dostępnych z każdego miejsca portalu.

W dziale "Projekty" są zebrane stworzone i rozwijane przez nas wewnętrzne inicjatywy; w sekcji "Zasoby" można przeszukiwać publikowane na naszych łamach treści według wielu kategorii głównych. Jest to możliwe także za pomocą funkcjonalnej i efektywnej wyszukiwarki. Mapa zbierająca informacje o miejscach sprawowania Mszy św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego według motu proprio Summorum Pontificum została przeniesiona do działu "Summorum Pontificum w Polsce" - tam też znajdują się wszelkie statystyki dotyczące naszego kraju. Każdy z Was może się z nami skontaktować i porozmawiać, jak i pozostawić komentarz, czy wyrazić opinię dotyczącą portalu: wystarczy odwiedzić dział "Redakcja".

Całkowitą nowością jest dział zatytułowany "Listy czytelników". Od teraz każdy z Was może przesłać na adres naszej redakcji swoje przemyślenia, opracowania, artykuły, które będą regularnie publikowane. Raz w miesiącu (lub - w zależności od ilości napływających treści - rzadziej) najlepsze w ocenie redakcji teksty będą nagradzane różnymi upominkami, najczęściej książkowymi.

Zapoczątkowaliśmy także cykl "krótkich przeglądów treści", w których wskazywać będziemy na niektóre ważne i interesujące, jak i niekiedy praktyczne artykuły czy teksty publikowane na naszych łamach, a które wśród wielu innych zasobów i wiadomości mogły "zniknąć".

W ostatnich dniach także do naszej redakcji dołączył dr Paweł Milcarek, filozof i publicysta, m. in. wieloletni redaktor naczelny pisma Christianitas oraz autor Historii Mszy.

Pragniemy także dodać, że dla każdego z nas, członków redakcji, praca nad Nowym Ruchem Liturgicznym to pracochłonny i, jak mamy nadzieję owocny wolontariat (łączony często z obowiązkami rodzinnymi, pracą, czy nauką). Nie jesteśmy jednak grupą zamkniętą: każdy z Was może do nas dołączyć! Wystarczy mieć odrobinę chęci i predyspozycji. Jest wiele rzeczy do czynienia: artykuły, komentarze, tłumaczenia, przeprowadzanie wywiadów, redagowanie recenzji, publikowanie informacji z Polski oraz z całego świata.

Wiadomość ta jest pierwszym naszym listem do Was, Drodzy Czytelnicy. Mamy nadzieję, że rozpoczyna i wpisuje się on w nową erę Nowego Ruchu Liturgicznego (dostępny on będzie także w dziale z listami).