sobota, 16 kwietnia 2011

Tradicamp 2011 – spotkania informacyjne

W przypadającą jutro Niedzielę Palmową zostanie przeprowadzona pierwsza tura spotkań informacyjnych o tegorocznym letnim obozie dla rodzin i młodzieży ze środowisk tradycyjnych - Tradicamp 2011, który odbędzie się w daniach 3 – 9 lipca.

Przed niektórymi kościołami gdzie jest sprawowana Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego będzie można spotkać wolontariuszy, dostać ulotkę informacyjną i porozmawiać o programie najbliższego obozu. Akcja informacyjna odbędzie się w: Krakowie, Dąbrowie Górniczej, Tarnowie, Rzeszowie. Warszawie (po Mszy św. o godz. 10), Warszawie–Zielonce.

W innych miejscach w Polsce będą organizowane spotkania informacyjne w niedziele okresu wielkanocnego, o czym również będziemy informować.

Tradicamp jest obozem dla młodzieży i rodzin organizowanym cyklicznie w pierwszych dniach lipca w miejscowości Rzędkowice w Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Wierni mogą uczestniczyć w Mszach św. recytowanych, śpiewanych i uroczystych, jakie codziennie są sprawowane w przepięknym barokowym kościele we Włodowicach. W zorganizowanym na terenie obozu oratorium odprawiane są modlitwy brewiarzowe. Podczas wspólnych posiłków można prowadzić ciekawe dyskusje, a po posiłku udać się w przepiękne i historyczne plenery. Obóz odwiedzają licznie celebransi Mszy św. w klasycznym rycie rzymskim z całej Polski.

Organizatorami obozu jest Fundacja Constitues Eos i Bractwo Kapłańskie św. Piotra.

Więcej informacji o obozie na stronie: tradicamp.pl i u wolontariuszy.