czwartek, 31 marca 2011

Przegląd wydarzeń w marcu

W niedzielę 6 marca Mszę trydencką w kaplicy przy ul. Staromiejskiej w Głogowie odprawił ks. Aleksander Walkowiak, z parafii pw. św. Mikołaja.

Od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu (13 marca 2011), w każdą drugą niedzielę miesiąca jest odprawiana w Kłodzku Msza święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Celebracje mają miejsce w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (oo. jezuici) przy placu Kościelnym o godzinie 14:30.

W Uroczystość Świętego Józefa (19 marca 2011) odbyła się I Pielgrzymka Opolskiego Środowiska Tradycji Łacińskiej do sanktuarium na Górze Świętej Anny. Mszę świętą w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego odprawił ksiądz Sebastian Krzyżanowski.

W sobotę 19 marca w Uroczystość Świętego Józefa w kościele Św. Krzyża w Rzeszowie Mszę św. odprawił ks. Paweł Bielecki z Sandomierza.

W niedzielę 27 marca 2011 r. w kościele NMP Królowej w Józefowie k. Legionowa została odprawiona Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Celebransem był ks. Piotr Paćkowski, wykładowca Instytutu Muzykologii KUL. Śpiewy gregoriańskie wykonał Bornus Consort pod kierunkiem Marcina Bornus-Szczycińskiego.