czwartek, 17 lutego 2011

Szkoła Śpiewania Chorału

Szkoła Śpiewania Chorału rozpoczyna drugi semestr swojej działalności. Zajęcia będą się odbywały w sobotnie popołudnia, a ich uwieńczeniem będzie Wigilia Zesłania Ducha Św. odprawiona w kościele pokamedulskim na Bielanach w Warszawie.

Tematy, które będą poruszane w drugim semestrze, to:
1. Psalmodia wg zasad rzymskich.
2. Utrwalanie umiejętności rozpoznawania i śpiewania poszczególnych tonów.
3. Czytanie zapisu neumatycznego.
4. Śpiewanie form melizmatycznych.
5. Nauka śpiewu lektorskiego - tony lekcyjne, oracyjne.
6. Śpiewanie I Nieszporów niedzielnych w rycie rzymskim.
7. Przygotowanie Ciemnych Jutrzni na Wielki Tydzień.
8. Przygotowanie Wigilii Zesłania Ducha Świętego.

Uwieńczeniem pracy będzie Vigilia Pentecostes, która zostanie odprawiona w kościele pokamedulskim na Bielanach w Warszawie w nocy z 11 na 12 czerwca 2011 r.

Do wspólnej nauki i pracy zaproszeni są nie tylko uczestnicy I semestru, ale też wszyscy, którzy odnajdując w sobie potrzebę piękna, śpiewu i modlitwy chcieliby dołączyć do uczniowskiego grona. Zajęcia będą się odbywały w soboty w godzinach 15:00-17.50 w zakrystii kaplicy Res Sacra Miser na Krakowskim Przedmieściu 62 w Warszawie. Każdorazowo sobotnią pracę będzie kończyć udział w I Nieszporach Niedzieli celebrowanych o godz. 18.00 w kaplicy Res Sacra Miser w tradycyjnym rycie rzymskim. Udział w zajęciach jest odpłatny. W zależności od formy uczestnictwa będzie wynosić 180 zł za cały II semestr, lub 20 zł za udział w pojedynczych zajęciach. Prowadzący: Robert Pożarski. Pierwsze spotkanie odbędzie 19 lutego 2011 r. o godz. 15.00.

Kontakt: Marcin Szargut, tel. 518 359 175, e-mail: m.szargut@wp.pl; Robert Pożarski, tel.: 721 157 022.