czwartek, 20 stycznia 2011

Obrzędy Chrztu Świętego wg tradycyjnego rytuału

Instytut Summorum Pontificum informuje o nowej inicjatywie wydawniczej. Tym razem ukazało się kompendium zawierające obrzędy chrztu świętego oraz wywód wg nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego. Poniżej prezentacja pozycji przez wydawcę:

Przybywa osób i rodzin, które wraz ze wzrostem swej katolickiej dojrzałości dostrzegają bogactwo zawarte w starszej formie liturgii Kościoła. W owym dostrzeganiu nie chodzi bynajmniej o hołdowanie „rytualizmowi”. Raczej o odkrywanie, że w starszym rycie obecna była w sposób niezwykle wyraźny i pełny cała Tradycja Kościoła, tak jak ją znamy od czasów pierwszych sakramentarzy, z całym bogactwem znaków łaski i modlitw, które powodowały zbawienne skutki.

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na teksty, które pomagają głębiej i owocniej uczestniczyć w starszych formach liturgii Kościoła, Instytut Summorum Pontificum przygotował serię książeczek z zapisem obrzędów poszczególnych Sakramentów w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego wraz z objaśnieniami. Książeczki zawierają tekst w języku polskim i łacińskim, oraz stosowne objaśnienia.

Jako pierwsza ukazała się książeczka Obrzędy Chrztu Świętego oraz Wywód wg Nadzwyczajnej Formy Rytu Rzymskiego (Ordo Baptismi et Benedicto Mulieris post Partum secundum Extraordinariam Ritus Romani Formam). Książeczka dodatkowo zawiera doskonały artykuł dr Pawła Milcarka pt. „Dlaczego warto chrzcić w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego?” i komentarz ks. Grzegorza Śniadocha IBP do obrzędów Wywodu.

Książeczkę, elegancko wydaną, można zamówić w Instytucie Summorum Pontificum, wysyłając e-mail: summorumpontificum@summorumpontificum.pl lub telefonując pod numer 22 258 47 22. „Chrzestnik”, jako przeznaczony do potrzeb wewnętrznych wspólnot i środowisk praktykujących liturgię w jej starszej formie, nie jest sprzedawany. W zamian za jego otrzymanie można złożyć dowolną ofiarę na realizację celów statutowych naszej fundacji (koszt wydania jednego egzemplarza wynosi ok. 7 zł)

Ofiary za Chrzestnik można wpłacać na konto fundacji:

Instytut Summorum Pontificum

ul. Powstańców 26/20 05-091 Ząbki

Alior Bank 71 2490 0005 0000 4520 5314 9406

w tytule przelewu prosze podać liczbę zamówionych książeczek oraz adres do wysyłki.