poniedziałek, 1 listopada 2010

Zaproszenie na wyjazd do Fontgombault

Zamieszczamy ogłoszenie o planowanej pielgrzymce rodzin z okolic Józefowa do francuskiego klasztoru Fontgombault.

HISTORIA: od kilkunastu lat organizujemy wyjazdy rodzin do klasztorów FG i Triors (niektórzy zostali oblatami tych klasztorów); to podczas takiego wyjazdu w 2007 roku, wykonane zostały w klasztorze FG zdjęcia ilustrujące książkę kard. Ratzingera "Duch liturgii".

CELE: integracja środowiska związanego z Mszą tradycyjną, integracja i warsztaty chóru (doświadczenie śpiewu gregoriańskiego w codziennej liturgii Kościoła), doświadczenie życia kontemplacyjnej wspólnoty benedyktyńskiej (cisza, prostota, dbałość o liturgię, śpiew gregoriański).

ORGANIZATORZY: rodziny związane klasztorami Fontgombault i Triors, z liturgią tradycyjną (szczególnie w Józefowie), chórem i scholą w Józefowie.

WYJAZD: w nocy z piątku (05.XI) na sobotę ((06.XI) o godzinie 2.00 (nad ranem), spod kościoła p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego Józefów-Błota (05-410 Józefów, ul. Księdza Wincentego Malinowskiego 34). Do Fontgombault powinniśmy dojechać wczesnym rankiem (ok. 5.00) w niedzielę 07.XI.

POWRÓT: wieczorem 13.XI (sobota).

PANOWIE: w Fontgombault i Triors mają możliwość zakwaterowania i posilania się w klasztorze. Kilku panów, w miarę wolnych miejsc w refektarzu, będą mieli przyjemność posilania się z mnichami. Pozostali w refektarzu dla gości.

PANIE: z racji klauzury będą miały do dyspozycji kuchnie w kilku (FG) domkach dla gości przy klasztorze, w których będą rozlokowane.

KOSZTY: samotna osoba dorosła 1000 pln, rodzic z dziećmi 1200 pln, rodzina 2000 pln

W tej chwili zostało kilka ostatnich wolnych miejsc w autokarze (dwie mniejsze lub jedna duża rodzina).

Zapraszamy.

Więcej szczegółów i zgłoszenia Paweł Kula 601328566