wtorek, 30 listopada 2010

Przegląd wydarzeń w listopadzie

W sobotę 6 listopada 2010 roku w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie ksiądz proboszcz tej parafii Paweł Rozpiątkowski odprawił mszę w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Była to pierwsza msza trydencka odprawiona w tym kościele.

W niedzielę, 7 listopada, swoją pierwszą Mszę w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego sprawował ustanowiony dekretem Księdza Biskupa Andrzeja Czai oficjalny opiekun grupy wiernych z Opola, ks. Sebastian Krzyżanowski.

Od niedzieli 7 listopada 2010 w kościele NMP na Piasku we Wrocławiu odprawiane są dwie Msze św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego: o godz. 9:00 oraz o godz. 18:00.
W dni powszednie można wysłuchać tradycyjnej Mszy św. o godz. 7:00 w kościele NMP na Piasku oraz o godz. 18:30 w kościele oo. Bonifratrów pw. Trójcy Świętej przy ul. Traugutta.

W sobotę 27 listopada o godz. 19.30 w kaplicy Świętej Rodziny przy parafii Świętego Józefa w Radomiu, miało miejsce modlitewne czuwanie w łączności z Ojcem Świętym Benedyktem XVI, w intencji obrony życia. Czuwanie zakończyło się Mszą Świętą w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.