wtorek, 23 listopada 2010

Bierzmowanie w starszej formie coraz popularniejsze w Wielkiej Brytanii

Jak donosi na swoim portalu stowarzyszenie Latin Mass Society, w sobotę 20 listopada br. w kościele Św. Jakuba w Londynie, biskup pomocniczy Archidiecezji Westminster George Stack, udzielił Sakramentu Bierzmowania 39 kandydatom.


Od 7 lat uroczystość tego typu jest przygotowywania przez tę angielską organizację. Zgodę na wykorzystanie tradycyjnego pontyfikału w obrzędzie bierzmowania wydana została przez Vincenta Nicholsa, arcybiskupa Westminster.


Podczas uroczystości biskupowi asystowali ks. Christopher Colven, rektor miejscowego kościoła oraz ks. Andrew Southwell - krajowy duszpasterz LMS. W świątyni obecni byli także m.in. ks. Armand de Malleray FSSP, ks. Simon Leworthy FSSP, ks. Tim Finigan i ks. David Irwin. Po uroczystości, uczestnicy podziękowali bp. Stackowi za jego duszpasterską troskę o osoby przywiązane do nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego.


Bierzmowanie w nadzwyczajnej formie staje się coraz bardziej popularne w Wielkiej Brytanii. W dniu 31 lipca, bp Peter Doyle udzieli tego Sakramentu 9 kandydatom w katedrze Matki Bożej Niepokalanej i św. Tomasza w Northampton, zaś w listopadzie w Szkole Św. Filipa w Kensington, szafarzem będzie bp Alan Hopes, sufragan z Westminster.