piątek, 1 października 2010

Zapowiedzi na październik

Msza w starszej formie rytu rzymskiego będzie odtąd celebrowana w kościele św. Floriana w Brwinowie zarówno w drugą niedzielę miesiąca (jak do tej pory), jak i w czwartą niedzielę.

Od października w Białymstoku, Msza św. trydencka będzie odprawiana w starym kościele farnym w każdą III niedzielę miesiąca o godzinie 14:00, a nie jak dotychczas o godz. 13.00.

Msze św. w rycie klasycznym w Owińskach odprawiane będą w jedynie pierwszą niedzielę każdego miesiąca o godz 12.30. Nie będzie już Mszy św. w każdą niedzielę.

Od października w kościele rektoralnym przy ul. Staszica w Lublinie, będą sprawowane w niedziele dwie Msze Święte w rycie trydenckim niedzielne. Pierwsza, rano o niezmiennej godzinie 9.00. Druga o godzinie 17.00.

We Mszy św. odprawianej wg Mszału bł. Jana XXIII w kościele Św. Krzyża w Rzeszowie o godz. 15 w niedzielę 10 października weźmie udział Ksiądz Biskup Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej Kazimierz Górny. Obecność Ks. Biskupa wpisana jest w ramy wizytacji duszpasterskiej Duszpasterstwa Tradycji Łacińskiej. Przed Mszą św. Ks. Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania jednemu z członków Duszpasterstwa.

W dniach 22 i 23 października odbędzie się VII doroczna Pielgrzymka Środowisk Tradycji Łacińskiej na Jasną Górę. Program na naszych stronach.

Z dniem 31 października (Uroczystość Chrystusa Króla) Duszpasterstwo Wiernych Liturgii Łacińskiej w Krakowie przenosi swoją siedzibę do Kościoła pw. Św. Krzyża przy Teatrze Słowackiego.
Porządek Mszy św. w niedziele: 10.30 i 19.15.
Mszy św. o 13.15 i 19.30 ani żadnych innych nabożeństw w kościele Bonifratrów od 31 X nie będzie.
Msza codzienna na Wawelu pozostaje bez zmian o godz. 8.00.