niedziela, 31 października 2010

Przegląd wydarzeń w październiku

2 października (sobota) w parafii w Białej koło Płocka ks. P. Grzywaczewski udzielił Sakramentu Chrztu Św., a następnie odprawił Mszę świętą trydencką.

We Mszy św. odprawianej wg Mszału bł. Jana XXIII w kościele Św. Krzyża w Rzeszowie w niedzielę 10 października wziął udział Ksiądz Biskup Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej Kazimierz Górny. Obecność Ks. Biskupa wpisana była w ramy wizytacji duszpasterskiej Duszpasterstwa Tradycji Łacińskiej. Przed Mszą św. Ks. Biskup udzielił Sakramentu Bierzmowania jednemu z członków Duszpasterstwa.

10 października (niedziela) w Kościele NSJ w Radomiu-Glinice, Mszę św. trydencką odprawił ks. Hubert Biegaj. Msze mają być sprawowane w tym miejscu w każdą II niedzielę miesiąca.

17 października i 31 października (niedziela) w kościele ormiańskim p.w. Św. Trójcy w Gliwicach sprawowana była Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Msza będzie odprawiana regularnie w tym miejscu w każdą 1 i 3 niedzielę miesiąca.

W dniach 22 i 23 października (piątek, sobota) odbyła się VII doroczna Pielgrzymka Środowisk Tradycji Łacińskiej na Jasną Górę. W tych dniach w klasztorze na Jasnej Górze można było wysłuchać Mszy św. w tradycyjnej formie.