środa, 1 września 2010

Zapowiedzi na wrzesień

Od niedzieli 5 września w Bielsku-Białej Msze Św. będą celebrowane w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz 15. Najbliższa Msza w niedzielę o godz. 15.00. Szczegóły na stronie internetowej organizatorów.

Od niedzieli 5 września Msza święta w Płocku będzie odprawiana w każdą niedzielę o godz. 9.00 w dolnym kościele płockiej Stanisławówki w parafii św. Stanisława Kostki, prowadzonej przez księży Salezjanów. Mszy św. nie będzie już w kościele św. Jana Chrzciciela ani Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

W kościele Najśw. Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy od 5 września 2010 Msza św. w klasycznym rycie rzymskim będzie odprawiana co tydzień w niedzielę o 14.00. Nie ma już Mszy św. w KRR w Solcu Kujawskim.

W niedzielę 12 września z kaplicy Św. Faustyny Kowalskiej przy ul. Piłsudskiego 92 w Koszalinie o godz. 15.00 wyruszy II pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej. O godz. 16.00 w Sanktuarium Mszę św. wg Mszału bł. Jana XXIII odprawi o. Krzysztof Szachta OFMConv.

W niedzielę 12 września o 18.00 w kościele NSPJ w Tychach-Paprocanach (w dolnej kaplicy) przy ul. Paprocańskiej 160 zostanie odprawiona pierwsza Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Msza święta będzie odprawiana w tymże kościele w każdą 2. niedzielę miesiąca o godzinie 18.00.

W niedzielę 19 września w Białymstoku, w starym kościele farnym o godzinie 13:00 Msza św. trydencka, przede Mszą odbędzie się chrzest według tradycyjnego ceremoniału.

W niedzielę 26 września o godz. 12.00 w kościele Św. Józefa w Świdnicy przy ul. Kotlarskiej 19/21 odbędzie się uroczysta Msza św. z asystą wyższą w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Celebrans: ks. Zbigniew Chromy.

W poniedziałek 27 września o godz. 12.00 odbędzie się ślub i uroczysta Missa pro Sponsis w kościele rektoralnym św. Benona w Warszawie. Celebransem będzie o. Krzysztof Stępowski CSsR, zaś przy zawieraniu sakramentu asystował będzie były wicekanclerz Kurii łowickiej.