czwartek, 30 września 2010

Przegląd wydarzeń we wrześniu

Od niedzieli 5 września w Bielsku-Białej Msze Św. są celebrowane w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz 15.

Od niedzieli 5 września Msza święta w Płocku jest odprawiana w każdą niedzielę o godz. 9.00 w dolnym kościele płockiej Stanisławówki w parafii św. Stanisława Kostki, prowadzonej przez księży Salezjanów.

W kościele Najśw. Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy od 5 września Msza św. w klasycznym rycie rzymskim będzie odprawiana w każdą niedzielę o 14.

W niedzielę 12 września z kaplicy Św. Faustyny Kowalskiej przy ul. Piłsudskiego 92 w Koszalinie odbyła się II pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej. W Sanktuarium Mszę św. wg Mszału bł. Jana XXIII odprawił o. Krzysztof Szachta OFMConv.

W niedzielę 12 września w kościele NSPJ w Tychach-Paprocanach (w dolnej kaplicy) została odprawiona pierwsza Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Msza święta będzie odprawiana w tymże kościele w każdą II niedzielę miesiąca o godzinie 18.00.

We wtorek 14 września 2010 roku w Pionkach w parafii św. Barbary została odprawiona uroczysta Msza św. w klasycznym rycie rzymskim. Najświętszą Ofiarę sprawował ks. Piotr Wojciechowski, wikariusz parafii. Kazanie wygłosił Dziekan Dekanatu Pionkowskiego i proboszcz parafii św. Barbary w Pionkach ks. kan. Stanisław Bujnowski.

W sobotę 25 września w Płockiej Katedrze Sakrament Małżeństwa zawarli Basia i Marek. Mszę św. z asystą odprawił z tej okazji kanonik senior kapituły katedralnej ks. infułat Aleksander Pasternakiewicz. Księdzu infułatowi asystowali księża prezbiterzy wyświęceni w Diecezji Płockiej w 2009 r.

W niedzielę 26 września w kościele Św. Józefa w Świdnicy odbyła się uroczysta Msza św. z asystą wyższą w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Celebransem był ks. Zbigniew Chromy.

W niedzielę 26 września w kościele Św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku zainaugurowano comiesięczną Mszę św. w tradycyjnej formie. Będzie ona odprawiana w każdą ostatnią niedzielę miesiąca.