sobota, 1 maja 2010

Zapowiedzi na maj

W sobotę 1 maja w katedrze Św. Krzyża w Opolu o godzinie 14 będzie miał miejsce Sakrament Małżeństwa oraz Msza św. wg Mszału bł. Jana XXIII. Celebransem będzie ks. Rafał Rusin, oprawę muzyczną zapewnia Schola Cantores Minores Wratislavienses z Wrocławia.

2 maja (niedziela) Msza święta trydencka w Zielonce zostanie odprawiona wyjątkowo o godzinie 19:30.

3 maja (poniedziałek) o godz. 16 w Święto NMP Królowej Polski w kościele św. Józefa w Łodzi przy ul.Ogrodowej 22, będzie odprawiona Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w intencji przyszłych losów ojczyzny,jej patriotów i tych ,którzy złożyli swoje życie na ołtarzu ojczyzny.

22 maja (sobota) ksiądz prałat Henryk Błaszczyk odprawi Mszę w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w kościele pw. Znalezienia Krzyża Świętego i Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Klebarku Wielkim pod Olsztynem. Msze będą się odbywać regularnie, prawdopodobnie w pierwsze niedziele miesiąca.

23 maja (niedziela) w Krakowie zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania w klastycznym rycie rzymskim.

XXVIII Pielgrzymka z Paryża do Chartres odbywa się w tym roku w dniach 22–24 maja. Z Polski wyruszają indywidualne grupy pątników.

Raz w miesiącu odprawiane są Msze św. trydenckie we Wrześni. Informacje można uzyskać pisząc na maila do o. Marcina: marcinkosppe@o2.pl.

30 maja (niedziela) w kościele Św. Krzyża w Rzeszowie, o godz. 15 uroczysta Pierwsza Komunia Święta wg tradycyjnego obrządku.