czwartek, 1 kwietnia 2010

Zapowiedzi na kwiecień

W tym roku Święte Triduum Paschalne (1, 2, 3 kwietnia) w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego zostanie odprawione w Bytomiu, Krakowie, Lublinie, Warszawie i Wrocławiu.

W ramach festiwalu "Wszystkie Mazurki Świata" w Poniedziałek Wielkanocny 5 kwietnia o godz. 17 w kościele Św. Anny w Warszawie zostanie odprawiona Msza święta w klasycznym rycie rzymskim z oprawą muzyczną z czasów Fryderyka Chopina w intencji kompozytora i miłośników jego dzieła. Najświętszą Ofiarę sprawował będzie o. Wojciech Gołaski OP.

Tegoroczne spotkanie wiernych z Diecezji Łomżyńskiej w Hodyszewie odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2010 r. Z cyklem referatów na temat objawień fatimskich wystąpi ks. Franciszek Gomułczak SAC - duszpasterz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

Instytut Summorum Pontificum zaprasza na I Konferencję z cyklu „Zwróćmy się ku Panu!”: Los Tradycji Kościoła w XX wieku, która odbędzie się 10 kwietnia 2010 w Warszawie.

18 kwietnia (niedziela) w katedrze w Białymstoku odprawiona zostanie Msza św. wg Mszału bł. Jana XXIII. Celebransem będzie ks. dr Marian Strankowski - wykładowca AWSD.

W Dąbrowie Górniczej w pierwszą i trzecią niedzielę każdego miesiąca odprawiana jest Msza Święta w Nadzwyczajnej formie rytu Rzymskiego.

W każdą IV niedzielę miesiąca o godz. 15.30 Msza Święta celebrowana jest w kościele pw. św. Rocha w Jazgarzewie, ul. Główna 2.