piątek, 30 kwietnia 2010

Przegląd wydarzeń w kwietniu

W tym roku Święte Triduum Paschalne (1, 2, 3 kwietnia) w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego zostało odprawione w Bytomiu, Krakowie, Lublinie, Warszawie i Wrocławiu.

W ramach festiwalu "Wszystkie Mazurki Świata" w Poniedziałek Wielkanocny 5 kwietnia o godz. 17 w kościele Św. Anny w Warszawie została odprawiona Msza święta w klasycznym rycie rzymskim z oprawą muzyczną z czasów Fryderyka Chopina w intencji kompozytora i miłośników jego dzieła. Najświętszą Ofiarę sprawował o. Wojciech Gołaski OP.

Tegoroczne spotkanie wiernych z Diecezji Łomżyńskiej w Hodyszewie odbyło się w dniach 9-11 kwietnia 2010 r.

W poniedziałek, 12 kwietnia 2010, o. Eryk Gawleta OFM odprawił Mszę w Klasycznym Rycie Rzymskim przy ołtarzu Św. Franciszka w franciszkańskim kościele pw. Świętej Trójcy w Opolu.

13 kwietnia (wtorek) w kościele franciszkanów w Opolu celebrował Mszę w KRR ks. Ryszard Kościelny, proboszcz parafii MB Śnieżnej w Dąbrówce Dolnej.

W niedzielę 18 kwietnia 2010 roku została odprawiona w Białymstoku śpiewana Msza Święta w Klasycznym Rycie Rzymskim. Mszę odprawił ksiądz Marian Strankowski.

29 kwietnia (czwartek) kościele Parafii Św. Trójcy w Będzinie została odprawiona Msza św. trydencka z okazji 700 rocznicy urodzin Króla Kazimierza Wielkiego, które przypadają 1 maja. Msza wpisała się w kolejny z punktów obchodu Roku Kazimierzowskiego w tym mieście.