niedziela, 10 stycznia 2010

Wyjątkowe miejsce odprawiania Mszy św. w Płocku

Począwszy od 27 grudnia 2009 roku śpiewana Msza święta w nadzwyczajnej formie rzymskiego rytu jest regularnie sprawowana w Płocku w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godzinie 11:30 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy Starym Rynku.
Stało się to możliwe dzięki przychylności Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia na czele z s. Marią Klawerą Wolską (przełożoną płockiego klasztoru tego Zgromadzenia) oraz dzięki życzliwości ks. kan. Mieczysława Ochtyry (rektora Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku).
Płocki klasztor zasłynął na całym świecie z tego, iż to właśnie w nim swoje pierwsze objawienia otrzymała św. Siostra Faustyna Kowalska. Msza św. odprawiana jest w tej samej kaplicy, w której doświadczała ona nadzwyczajnych przeżyć mistycznych, a która podniesiona została niedawno do rangi Sanktuarium. W kaplicy znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie Świętej. Warto także zaznaczyć, że Siostry Matki Bożej Miłosierdzia sprowadził do Płocka bł. abp Antoni J. Nowowiejski.

W każdą drugą sobotę miesiąca o godzinie 8:30 czytana Msza św. jest odprawiana w Płocku w kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela (przy ul. Abp Nowowiejskiego 2).

Celebransem Mszy św. trydenckich w Płocku jest ksiądz Piotr Grzywaczewski oraz ks. infułat Aleksander Pasternakiewicz.

Powyżej zdjęcia z Mszy św. odprawionej w niedzielę, 27.12.2009 r., foto: Paweł M. Kamiński