poniedziałek, 25 stycznia 2010

Święcenia w tradycyjnych seminariach

W sobotę 23 stycznia 2010 roku w kościele św. Eligiusza w Bordeaux ordynariusz sąsiedniej diecezji Bayonne udzielił święceń diakonatu i subdiakonatu klerykom z Instytutu Dobrego Pasterza. Bp Marc Aillet był wcześniej wikariuszem generalnym bpa Reya z Tulonu znanego z otwartości dla tradycyjnych zgromadzeń. Biskup Aillet jest także autorem książki na temat motu proprio Summorum pontificum.

Ze względu na wypadek i chore kolano planowanych w tym terminie święceń diakonatu nie przyjął polski subdiakon Sergiusz Orzeszko.

W sobotę 13 lutego 2010 roku odbędzie się uroczystość święceń w seminarium Bractwa Kapłańskiego św. Piotra w Wigratzbad w Bawarii. Niższych święceń a także święceń subdiakonatu udzieli ordynariusz szwajcarskiej diecezji Chur bp Vitus Huonder. Biskup Huonder będzie także głosił tygodniowe rekolekcje semestralne dla seminarzystów podczas tygodnia poprzedzającego święcenia. Na akolitę i egzorcystę zostanie w tym dniu wyświęcony polski kleryk Michał Gajewski. Święcenia subdiakonatu przyjmie natomiast Marek Grabowski. Obaj pochodzą z diecezji zielonogórsko – gorzowskiej.

Od lewej: kl. Marek Grabowski FSSP, kl. Michał Gajewski FSSP