niedziela, 3 stycznia 2010

Dwóch nowych członków Komisji Ecclesia Dei

Portal Messainlationo.it podaje, że znane są już nominacje dwóch nowych członków Pontyfikalnej Komisji Ecclesia Dei. W najbliższych dniach zostaną nimi ks. Almiro de Andrade FSSP i o. Vincenzo Nuara OP.
Pierwszy z nich jest Brazylijczykiem. Pełni funkcję asystenta proboszcza w rzymskiej parafii Bractwa Św. Piotra - di Trinità dei Pellegrini, jest także członkiem Rady Generalnej Bractwa Kapłańskiego Św. Piotra. Nieoficjalnie nazywany jest "sekretarzem Sekretarza" Komisji Ecclesia Dei ks. Guido Pozzo. Prawdopodobnie to pierwszy przypadek, gdy kapłan z tego zgromadzenia będzie członkiem tej rzymskiej dykasterii.
Drugi z kapłanów znany jest m.in. z tego, że znosił bohatersko szykany, jakie spotkały go w rodzimej diecezji Acireale na Sycylii za propagowanie tradycyjnej liturgii. Od 2008 r. organizuje zaś w Rzymie coroczne konferencje na temat papieskiego motu proprio Summorum Pontificum, o których pisaliśmy wiele razy na naszym portalu. Stoi on także na czele organizacji "Amicizia sacerdotale Summorum Pontificum" oraz stowarzyszenia "Giovani e Tradizione".
Autor portalu Messainlatino.it traktuje wspomniane nominacje jako akt wzmocnienia Komisji Ecclesia Dei. Wzbogaciła się ona o dwie osoby, które znane są powszechnie ze swojego szczerego zaangażowania w kierunku należytej recepcji w Kościele motu proprio Summorum Pontificum.