wtorek, 1 grudnia 2009

Zapowiedzi na grudzień

4 grudnia (noc z piątku na sobotę) o godz. 23 w kościele ojców karmelitów bosych na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu odprawiona zostanie żałobna Msza święta za spokój duszy Wolfganga Amadeusza Mozarta, w kolejną rocznicę śmierci kompozytora, wraz z wykonaniem jego słynnego „Requiem”.

6 grudnia, a także 20 grudnia (niedziela) o godz. 14:30 w kaplicy św. Aleksandra Bazyliki Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej (Diecezja Sosnowiecka) zostanie odprawiona Msza św. trydencka. Celebracje odbywać się będą się w tym kościele regularnie w każdą 1 i 3 niedzielę każdego miesiąca. Msze św. odprawiać będzie emerytowany kanclerz kurii sosnowieckiej ks. prał. Cz. Tomczyk.

W dniach 6-8 grudnia (niedziela-wtorek) Duszpasterstwo Tradycji Łacińskiej w Diecezji Rzeszowskiej organizuje rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Sławomir Podraza. Będą one miały miejsce w Rzeszowie, w kościele Św. Krzyża przy ul. 3-go Maja. Rekolekcje rozpoczną się w niedzielę Mszą św. o godz. 15:00, w poniedziałek Msza św. z nauką zostanie odprawiona o godz. 19:30, natomiast we wtorek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msza św. z ostatnią nauką rekolekcyjną zostanie odprawiona o godz. 19:30.

13 grudnia (niedziela) o godz. 17:30 w kościele Personalnej Parafii Akademickiej pw. św. Ireneusza BM w Częstochowie, ul. Kilińskiego 132, zostanie odprawiona czytana Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Po Mszy odbędzie się krótkie spotkanie organizacyjne w auli.

Rekolekcje adwentowe w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie przy ul. Stanisława Staszica 16A odbędą się w dniach 18-20 grudnia (piątek-niedziela). Msze św. z nauką zostaną odprawione w piątek i sobotę o godz. 17:00, zaś w niedzielę o godz. 9:00.

Rekolekcje adwentowe w Opolu w kościele św. Sebastiana odbędą się w dniach 18-20 grudnia. W piątek 18 grudnia i w sobotę 19 grudnia Msza św. z nauką o godz. 17, w niedzielę 20 grudnia - o godz. 12. Msze św. trydenckie odprawi i rekolekcje wygłosi ks. prof. dr hab Kazimierz Dola.