czwartek, 1 października 2009

Zapowiedzi na październik

Z okazji X rocznicy regularnej celebracji Mszy świętej według Mszału z 1962 r. w archidiecezji wrocławskiej, we Wrocławiu odprawiona zostanie uroczysta Msza św. (Missa coram episcopo) w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego z udziałem Metropolity Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego. Uroczysta liturgia będzie sprawowana o godz. 18.oo, 4 października 2009 r. w XVIII Niedzielę po Zesłaniu Ducha Św. w kościele NMP na Piasku.

Od drugiej niedzieli października, tj. od 11.X., w kościele OO. Bonifratrów w Krakowie odprawiana będzie regularnie w niedziele druga Msza święta w rycie klasycznym o godz. 19:30.

W kościele akademickim pw. św. Józefa w Tarnowie od października Msza św. będzie odprawiana w każdą I i III niedzielę miesiąca o godzinie 10:00. Dotychczas była tam ona obecna zaledwie jeden raz w miesiącu.

W Solcu Kujawskim Msze św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego będą sprawowane w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 15.00, oraz w każdą sobotę o godz. 11.00. Celebransem będzie ks. Roman Kneblewski.

W sobotę 24 października odbędzie się VI Pielgrzymka Środowisk Liturgii Łacińskiej na Jasną Górę. O 14.30 zostanie odprawiona Msza św. w klasycznym rycie rzymskim w Kaplicy Cudownego Obrazu, o godz. 16.00 będzie miała miejsce Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich, zaś o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie integracyjne dla uczestników. Wyjazd autokarami organizują duszpasterze i środowiska w poszczególnych miastach.