wtorek, 1 września 2009

Zapowiedzi na wrzesień

W dniach od 4 do 6 września 2009 roku w Bystrej (archidiecezja krakowska) odbędą się drugie rekolekcje Mysterium fascinans (wcześniej: Mysterium fascinosum), tym razem pod hasłem "Teologia żyjąca w liturgii". W planie rekolekcji (w drugi dzień) przewidziana jest Msza święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, którą będzie celebrował ks. Wojciech Grygiel FSSP.

W sobotę, 5 września o godz. 14.00 odbędzie się ślub Anny Staszczyk (sekretarza Instytutu Summorum Pontificum) i Przemysława Dacy. Uroczystość będzie miała miejsce w Bytomiu, w kościele p.w. Ducha Świętego, przy ulicy Krakowskiej. Po ślubie Msza św. w rycie klasycznym.

W niedzielę 6 września o godz. 13, w kościele Bł. Karoliny Kózki w Rzeszowie udzielony zostanie Sakrament Chrztu Świętego zgodnie z tradycyjnym rytuałem, po którym odprawiona zostanie Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

W niedzielę 6 września w Gdyni Wielkim Kacku w kościele św. Wawrzyńca przy ul. Źródło Marii 18, o godzinie 16.00 ks. Leszek Królikowski IBP odprawi uroczystą Mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

12 września (sobota) ślub i Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w oprawie chóru Pueri cantores vratislaviensis w kościele NMP na Piasku we Wrocławiu o godz. 17:15.

Począwszy od 20 września w Gdańsku-Brzeźnie w parafii św. Antoniego odprawiana będzie w każdą niedzielę Msza św. w rycie klasycznym. Godzina celebracji zostanie podana w terminie późniejszym.

20 września (niedziela) w drugą rocznicę obowiązywania Summorum Pontificum Ojca Świętego Benedykta XVI do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej przybędzie pielgrzymka wiernych z Koszalina. Ok. godz. 15:30 w Sanktuarium zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Celebransem będzie o. Krzysztof Szachta OFMConv.