środa, 30 września 2009

Przegląd wydarzeń we wrześniu

W niedzielę 6 września o godz. 13, w kościele Bł. Karoliny Kózki w Rzeszowie udzielony został Sakrament Chrztu Świętego zgodnie z tradycyjnym rytuałem, po którym odprawiona została Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

W niedzielę 6 września w Gdyni Wielkim Kacku w kościele św. Wawrzyńca ks. Leszek Królikowski IBP odprawił uroczystą Mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

13 września (niedziela) w parafii Maryi Królowej na Rynku Wildeckim w Poznaniu, została zainaugurowana regularna, comiesięczna celebracja Mszy św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Odbywać się ona będzie odtąd w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 15:00.

20 września (niedziela) w Gdańsku-Brzeźnie w parafii św. Antoniego odprawiona została Msza św. w rycie klasycznym. Kolejne Msze św. w tym kościele będą odprawiane w każdą niedzielę o godz. 19:00.

W niedzielę 20 września o godz. 17:30 w kościele parafialnym pod wezwaniem Trójcy Świętej w Czudcu w Diecezji Rzeszowskiej została odprawiona Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Mszę św. sprawował ks. dr Krzysztof Tyburowski. Oprawę liturgii przygotowało Duszpasterstwo Tradycji Łacińskiej w Diecezji Rzeszowskiej.

W niedzielę 20 września br. w Bytowie została odprawiona Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Celebracja miała miejsce w kaplicy domowej na plebanii parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej o godz. 17. Korzystając z życzliwość proboszcza - ks. Prałata Romana Spichalskiego, Mszę św. odprawił wikary ks. Radosław Orlikowski. W zależności od zainteresowania wiernych, Msza św. będzie sprawowana regularnie w kościele parafialnym.

W niedzielę 20 września w drugą rocznicę obowiązywania Summorum Pontificum Ojca Świętego Benedykta XVI wierni z Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej udali się z pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej. W Sanktuarium została odprawiona Msza św. dziękczynna w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. W Mszy św. wzięło udział ponad 100 osób. Celebransem był o. Krzysztof Szachta OFMConv.