poniedziałek, 31 sierpnia 2009

Przegląd wydarzeń w sierpniu

6 sierpnia (czwartek) po raz XV wyruszyła z Warszawy na pątniczy szlak ku Jasnej Górze, tradycyjna grupa pielgrzymkowa. Pielgrzymka dotarła do celu 14 sierpnia. W tym dniu o 19:30 Mszę św. w jasnogórskim klasztorze odprawił ks. Grzegorz Śniadoch IDP, Celebracja miała miejsce w kaplicy św. Pawła Pustelnika. W uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia o godz. 8:00, w Kaplicy Sakramentu Pokuty i Pojednania, na zakończenie pielgrzymki, odprawiona została Msza św. z asystą. Celebransem był ks. Wojciech Grygiel FSSP, jako diakon i subdiakon: ks. Leszek Królikowski i ks. Grzegorz Śniadoch, obaj z IDP.

W niedzielę 9 sierpnia br. o godz 12.30 w dawnym opactwie cysterskim w Kościele Parafialnym p.w. św. Jana Chrzciciela w Owińskach k. Poznania zainaugurowana została, coniedzielna celebracja Mszy św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

16 sierpnia (niedziela) w Maszewie, koło Goleniowa (diecezja szczecińsko-kamieńska), w kościele parafialnym p.w. MB Częstochowskiej o godz. 16 odprawiona została Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Mszę św. odprawił ks. Włodzierz Wygocki.

W dniu 26 sierpnia br. (środa) w jarosławskim kościele pw. św. Mikołaja w Jarosławiu odprawiona została śpiewana Msza święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, z formularza o Matce Boskiej Częstochowskiej, którą sprawował o. Wojciech Gołaski OP. Propria, kyriale i pieśni wykonane zostały przez scholę pod przewodnictwem Roberta Pożarskiego i Marcina Bornus-Szczycińskiego. Msza św. została odprawiona podczas Festiwalu Muzyki Dawnej.