poniedziałek, 1 czerwca 2009

Ogłoszenia na czerwiec

Począwszy 7 czerwca br. w każdą niedzielę o godzinie 14.00 Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego odprawiana będzie w kaplicy MB Częstochowskiej w Bazylice Mniejszej Św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy. Celebransem będzie ks. prałat Roman Kneblewski.

W niedzielę 7 czerwca br. J.E. Ksiądz Biskup Tadeusz Pieronek odprawi uroczystą Mszę św. pontyfikalną w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, przed którą udzieli sakramentu bierzmowania. Wydarzenie będzie miało miejsce w Krakowie, w kościele O.O. Bonifratrów pw. Przenajświętszej Trójcy przy ul. Krakowskiej 48 na Kazimierzu o godz 13:30 .

W dniach 12-14 czerwca br. w Zakroczymiu, w klasztorze oo. Kapucynów, odbędą się II Spotkania Pokolenia Summorum Pontificum.

14 czerwca (niedziela) ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek odprawi uroczystą Mszę św. wg Mszału św. Piusa V w niedzielę w kościele Ojców Franciszkanów na poznańskim Wzgórzu Przemysła w Poznaniu.

W niedzielę 23 czerwca br. o godz. 22.00 w kościele akademickim św. Macieja we Wrocławiu zostaną odprawione Nieszpory, Matutinum, Laudesy i Msza św. według tradycyjnego rytu dominikańskiego. Celebracji będzie przewodniczył ks. Piotr Paćkowski z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zaprasza Stowarzyszenie "Schola Gregoriana Silesiensis".