sobota, 28 lutego 2009

Przegląd wydarzeń w lutym

W niedzielę 1 lutego wierni z Łodzi świętowali pierwszą rocznicę rozpoczęcia regularnej celebracji Mszy św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Z tej okazji została odprawiona uroczysta Msza Święta. Kazanie wygłosił o. Krzysztof Stępowski z Warszawy. Więcej na sanctus.pl

W sobotę 7 lutego pięciu kleryków z seminarium Instytutu Dobrego Pasterza w Courtalain we Francji zostało obłóczonych i otrzymało tonsurę z rak Superiora Generalnego księdza Philippe Laguerie. Pośród nich jest dwóch Polaków: Mateusz i Karol.

W niedzielę 8 lutego - jak w każdą II niedzielę miesiąca - w Wałbrzychu została odprawiona Msza św. o godz. 14.00 w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej przy pl. Kościelnym (obok Rynku). Najbliższa Msza św. zostanie odprawiona 8 marca br. Poszukiwany wykwalifikowany organista oraz ministranci.

W sobotę 21 lutego w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie odbyło się spotkanie organizacyjne w sprawie celebracji Mszy św. w klasycznym rycie rzymskim w Tarnowie. Ustalono datę odprawienia pierwszej Mszy św. na niedzielę 15 marca.

W sobotę 21 lutego ks. dr Wojciech Grygiel FSSP odprawił w Głogowie Mszę św. trydencką dla uczestników rekolekcji liturgicznych Kursu Oazowego.

W niedzielę 22 lutego ks. Grzegorz Śniadoch IBP odprawił w Gdańsku uroczystą Mszę św. prymicyjną z asystą, którą stanowili ks. Sławomir Skoblik (diakon) oraz ks. Piotr Baranowski (subdiakon). Kazanie wygłosił ks. Krzysztof Drews, wykładowca Teologii Pastoralnej w Wyższym Seminarium Duchownym w Gdańsku. Oprawę muzyczną zapewniła schola kierowana przez Pana Marka Stachyrę.

W niedzielę 22 lutego w Ostrołęce przed Mszą św., odprawianą w tym mieście w II i IV niedzielę miesiąca, Sakrament chrztu św. przyjęła mała Antonina.