czwartek, 11 grudnia 2008

Kard. Vingt-Trois będzie odprawiał Msze św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego

Kardynał André Armand Vingt-Trois, arcybiskup Paryża, przewodniczący Konferencji Episkopatu Francji, będzie w najbliższym czasie odprawiał Msze św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.


Pierwsza z uroczystych celebracji będzie miała miejsce już w najbliższą niedzielę 14 grudnia 2008 r. w kościele Saint Germain l'Auxerrois w Paryżu o godz. 9:45. Taką informację można znaleźć na stronie francuskiego forum katolickiego. W kościele tym wszystkie niedzielne Msze św. odprawiane są o tej godzinie w nadzwyczajnej formie. Informacja o tym, że kard. Vingt-Trois właśnie w tym czasie odprawi Mszę św. zawarta jest także na oficjalnej stronie internetowej Diecezji Paryskiej.

Drugą Mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego francuski kardynał odprawi w niedzielę 4 stycznia 2009 r. kościele Saint-Eugène — Sainte-Cécile w Paryżu. Informuje o tym miejscowa parafia na swojej stronie internetowej. Purpurat odwiedzi parafię w związku z przypadającym w tych dniach świętem św. Genowefy patronki Paryża i Francji. Przypominamy, że przed dwoma tygodniami proboszcz tejże parafii, ks. Jean-Pierre Batut, został mianowany przez papieża Benedykta XVI biskupem pomocniczym w Diecezji Lyon.