czwartek, 13 listopada 2008

Instrukcja odprawiania Mszy św.

Wkrótce będzie można nabyć, zapowiadany od dawna, instruktaż DVD dotyczący odprawiania Mszy św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, opracowany przez Bractwo Kapłańskie Św. Piotra przy współpracy z telewizją EWTN.


W skład zestawu wchodzą dwie płyty. Na razie zaprezentowana została wersja angielskojęzyczna.


Początkiem przyszłego roku ukaże się międzynarodowa wersja instruktażu w przekładzie na inne języki. Istotne jest to, że instruktaż zaopatrzony został w szereg praktycznych funkcji, zawiera nie tylko wyjaśnienie rubryk, ale również konferencje dotyczące liturgii, objaśnienia niektórych jej szczegółów i gestów liturgicznych. Na płycie zawarte zostały także instrukcje dla ministrantów.


Instruktaż zawiera wprowadzenie wygłoszone przez Dario kardynała Castrillóna Hoyosa, który prezentuje intencje papieża obecne w motu proprio Summorum Pontificum. Dodatkowo, głos zabierają Przełożony Generalny FSSP ks. John Berg oraz liturgista ks. Calvin Goodwin FSSP.


Znajdująca się na drugiej płycie demonstracja odprawiania Mszy św. może być oglądana z czterech różnych perspektyw. Widzowie mogą dowolnie wybierać dogodny dla siebie kąt widzenia w toku prezentacji.


Więcej zdjęć na stronie NLM, zaś informacje szczegółowe o instruktażu można uzyskać na specjalnie w tym celu stworzonej stronie internetowej.